Důmyslný rytíř Adamat a jeho boj proti větrným ISům

Aktualisováno.

Už od léta znechucen novým ISem pro tento tvořím uživatelský styl, aby mi nemusely krvácet oči. Nyní jsem se konečně odvážil jej zveřejnit na svém frekventovaném bložku, abych třeba pomohl od životu ve věčném nevku ostatním lidem.

Jak to vypadá si můžete prohlédnout na profesionálně anonymisovaných snímcích obrazovky níže (jsou trochu starší, ale nic výrazného se nezměnilo).


ANO, to jsou stará loga! Nedaří se mi[1] je sice dostat všude, ale na nejexponovanějších místech by měla nahrazovat ten Najbrtův zločin proti lidskosti.[2] Týká se to i log fakult. Pokud se vám ale z nějakého důvodu nová loga zamlouvají více, můžete si je v nastavení stylu vrátit zpět.

Výraznou proměnou prošla nová fóra, která se více drží stylu starých, byť třeba monospace se mi nepovedlo rozumně vrátit (a vím, jak jednoduše to zní). Toto přestylování se také dá vypnout. Starým ISem se inspiruje taky agenda Student. Jinak jsou tu a tam různé drobné změny velikosti nebo barev a taky indikátor parity týdne v patičce.

Protože barva pozadí byla taky převzata ze starého, nepůsobí příliš esteticky kombinace tohoto stylu s většinou ISových vzhledů, to se dá nicméně zase nastavit.

Před použitím je zapotřebí nainstalovat doplněk do prohlížeče Stylus (Firefox, Chrome). Ten mimochodem funguje i na chytrých telefonech (či alespoň na mobilním Firefoxu) a Zpátečnický styl je použitelný i tam. Dále stačí použít tlačítko výše, případně se podívat do repositáře stylu.


Jsem si vědom, že přicházím docela pozdě, protože spousta lidí si už stačila zvyknout, ale spousta lidí mne příliš nezajímá a budu rád, pokud alespoň jednomu dalšímu zpátečníku umožním důstojné dožití na universitě.

3 thoughts on “Důmyslný rytíř Adamat a jeho boj proti větrným ISům”

 1. Komunita děkuje za příspěvek, ale uvítala by unixovější přístup. Třeba, že by se logo měnilo nějakým dalším stylem. Ne všichni to nové totiž nenávidí, a někteří je dokonce silně preferují před starým nestabilním hnem.

 2. Ahoj, Adamat,

  píšem, pretože som objavila tvoj blog o štúdiu informatiky a mám otázku.

  S malým tímom vývojárov sme dostali nápad na nástroj, ktorý by mal pomôcť študentom informatiky nájsť si kvalitnú prvú prácu (niežeby bol v IT problém nájsť si prácu, ale juniori majú často problém dostať sa na pozíciu, ktorú chceli a firma ich hodí na nejaké opravovanie bugov, alebo CSS kodéra. Nič proti kodérom, samozrejme, len to nie je každého vysnívaná práca..:D).

  Teraz sa snažím ten nápad overiť u študentov, či by ich vôbec niečo také bavilo a zaujímalo.

  Bol by si ochotný venovať mi 20 min. svojho času na krátky call/stretnutie v Brne? Moc by ma zaujímal tvoj názor ako študenta a ako proaktívneho človeka s vlastným blogom :)

  Maj sa krásne,
  Miška

Komentáře nejsou povoleny.