Škoda, že nehrál Žlutý pes

Moje prázdniny jsou teď trochu rozlítané, ale to je moc dobře a hrozně si to užívám.[1] A tak se stalo, že po Mikyfestu začala třídenní akce na našem vinohradě, v jejíž půlce jsem si odskočil na jiný fesťák, konkrétně Hrady. Vlastně to byl můj první hudební festival. A bylo to fantastický.

Pořád hraje Ewa Farna. Jsme tady brzo.

Jsme tři: já, Já a Ty, překračujeme mrtvoly. Umělecká tvorba má být podle nepochybně infikovaných letáků velmi rozvinutá.[2]

hrady_5
Hodně of ruce.

Fixa je skvělá, úžasná a velkolepá. Možná je škoda, že je první na řadě, pročež se teprve dostávám do fesťákové nálady. Vzhledem k událostem předchozího dne bez alkoholu. „Jdem blíž?“ Jdeme. „Šla bych ještě blíž.“ Jasně! Devatenáct set osmdesát dva. „Tak na tohle jdu úplně dopředu… ty brďo, zblízka to vypadá ještě brutálněji.“ Ale nakonec se do moštárny zapojím[3.1] taky, byť jen na 7 sekund.[3.2] Můj život je už (maličko) punkovej.

Jistým krokem vedu naši trojici na Poletíme?, kteří bohužel Poletíme? nejsou, takže jdeme na hrad. Protože lístek na festival slouží i jako vstupenka k prohlídce, jdeme jen na záchod (především si umýt ruce) a pak zase zpět k pódiu.

hrady_4
One pair of ruce.

Konečně letíme. Užív Jsem na vrcholu blaha. Jsou božští a navíc nevnucují davu, co má dělat. On to dokonce nepotřebuje – všichni tleskají, řvou a tančí. Nebo možná jen já. Dávám do toho úplně všechno; tak tak to udýchám. Propašovaná lahev vody v bundě trochu mlátí do vedle stojících lidí. Na konci Lokomotivy opravdu jak ta lokomotiva funím.

Jelikož trojobal obsahuje vejce, nemůžou si vegani dát ani řízek.was?

Protože jsem přišel prakticky jen na Márdiho a Poletíme?, mám už hřeb festivalu za sebou a ostatní kapely beru prakticky jen jako „zaskokany“. Poslouchatelný Desmod s trapným frontmanem opouštíme s úmyslem pojíst. Někde v pozadí nastupuje UDG. S Té obědvačíme (přirozeně po desinfekci rukou Světlančiným gelem). Po nekonečném turné kolem všech stánků s obžerstvením se nají i Sviet. Mrtvoly jsou teď z nás, než přijde rum, který nikdo[4] nechtěl, ale nakonec si ho dali všichni.

Únava. Dlouho nehrající Krucipüsk. Naše „hej, to znám“ pohledy s Té. Rybičky. Bolavá záda. Bolavé nohy. Klobouky všude. Kelímky všude.

hrady_2
Mobily ≫ zapalovače. Also ruce.

Databázewas? mě rozčiluje neustálým žádáním rukou. Přibývají lidi. テ odchází; jaké to prozíravé rozhodnutí. Se Světlanou se desinfikujeme a pozorujeme obě hvězdy, které jdou přes světelné efekty vidět. Překvapeně zjišťuji, že od Visáčů znám DVĚ písničky.

hrady_3
Hodně světla and some ruce.

Areál praská ve švech. Přichází Kabát. Kdesi v zadních řadách davu se znaveně pohupujeme do rytmu. Obdivuji programátory světel – nic jiného totiž nevidím. Sviet pozoruje vystoupení skrze telefon před sebou stojícího člověka. Koncert se mi líbí, ale upřímně už se vidím na cestě domů.

Moc lidí. Víc lidí. Málo autobusů. Pátý zastavuje dveřmi přímo u nás. Jako první vtrhneme dovnitř a s bojovým řevem skočíme na sedadla. Neboť my si to zasloužíme!

Víš, co by mě teď nasralo? Kdybych tu žloutenku fakt chytil.

3 thoughts on “Škoda, že nehrál Žlutý pes”

 1. To byl vážně tvůj první hudební festival? Příští rok bychom měli zajít na Majáles ;)
  Doslova cítím blogovo-šnečí nostalgii, jak tu cituješ Fixu. Proč některý věci končí? Každopádně Poletíme? prostě neznám a prostě mi to vadí. Mohl bys zas uspořádat nějaký večírek a tam pouštět jenom je.

  1. Jop. Přemýšlel jsem o tom, ale ta představa, že tam bude ještě víc lidí, než bylo tady, mě značně odrazuje.
   Přiznávám, že si šneky projíždím znovu a hledám vypsaný narážky, který jsem doteď nepostřehl.
   Poletíme? ti pustím, nebo si ho klidně pusť sama, avšak Té poznamenala, že sice dobrý, ale doma by si to asi neposlechla. A je pravda, že dost jejich písniček má to svoje kouzlo jen na koncertě. Tak abys nebyla zklamaná :)

 2. Ta fotka v černobílo-barevné (doufám, že jsem to napsala správně) úpravě je super!
  Tak nějak bych se pod ten článek podepsala, bylo to tak příjemně milé. I když moc lidí, i když ty dobré věci moc brzo. Dokonce přemýšlím, že bych šla na FiXu na Flédu a zúčastnila se legendárního kolečka :D
  Odejít dříve bylo opravdu rozumné, já vím.
  Poletíme? bylo hodně super, takové hodně letní a hodně fesťákové – což podporuje myšlenku, že je to naživo lepší. Na druhou stranu si teď říkám, že některé ty nástroje budou určitě mnohem lépe slyšet ve studio verzi.

Komentáře nejsou povoleny.